İletişim Bilgileri

ARTRA İnşaat Peyzaj Plastik San. Tic. Ltd. Sti.

 • Yetkili Kişi: Mehmet Karakuş
 • Telefon numarası: +90 (212) 852-22-90
 • +90 (541) 852-22-90, Gsm
 • +90 (532) 351-06-94, english contact
 • Skype: artrainsaat
 • Adres: güzelyurt mah. 10. sok. No: 28/A dükk. 2, Esenyurt, İstanbul, 34524, Türkiye

Temsilciliklerimiz

Sitedeki güncellemeler
Foam concrete

Foam concrete

lightweight foam concrete
stokta var
Fiyat için bizi arayın
Satıcıya Ulaş
Ödeme ve Teslimat Şartları
İletişim Bilgileri
 • Yetkili Kişi: Mehmet Karakuş
 • Telefon numarası: +90 (212) 852-22-90
 • +90 (541) 852-22-90, Gsm
 • +90 (532) 351-06-94, english contact
 • Skype: artrainsaat
 • Adres: güzelyurt mah. 10. sok. No: 28/A dükk. 2, Esenyurt, İstanbul, 34524, Türkiye
Ürün ile ilgili detaylı bilgi

GENFİL® foam concrete admixture

KÖPÜK BETON: ( Foam Beton)

Köpük jeneratörüyle elde edilen kararlı köpüğün beton içerisine homojen şekilde yerleştirilmesi ile üretilen hafif bir beton cinsidir. Üretim süreci içinde çimento hidratasyonu dışında hiçbir kimyasal reaksiyon gözlenmez. Bünyesinde kum ve çimento dışında malzeme bulunmadığı gibi köpüğün ana maddesi köpük ajanı tamamen doğal bir malzeme olup, insan sağlığına zararlı hiçbir yönü yoktur.
Yoğunluk : 300 kg/m3, — 1600 kg/m3
Isı iletkenlik (d:10 cm): 0,065 — 1 w/mk
Yangın dayanımı : DIN 4102 A sınıfı

Yardımcı Ürün ve Ekipmanlar:

Genfil : Köpük ajanı
Çimento : Portland Çimento 32,5- 42,5 – 52,5
Kum ve Dolgu malzemeleri: isteğe bağlı
Su : Çimento harcını oluşturmak
Köpük jeneratörü : Genfil ajanını Patlatma Makinesi
Harç Beton karıştırıcısı : Karıştırıcı Mikser
Harç veya Beton pompası : Yatay ve Düşey taşıyıcı

HAFİF KÖPÜK BETON -Kullanım ve Faydaları:

ISI YALITIMI: Hafif Köpük Beton ile üretilmiş blok veya panel duvarlar; bünyelerindeki özel hava boşlukları sayesinde çok iyi yalıtım özelliği gösterir. Bu nedenle ilave yalıtım malzemesine ihtiyaç göstermez…

YANGINA Dayanım: 1100 Kg/m3 dansitedeki,150 mm kalınlığındaki Hafif Köpük Beton Duvar yaklaşık 5 saat yangın etkisine mukavimdir

SES YALITIMI: Yapısındaki özel hava boşlukları Hafif Köpük Beton'a çok iyi bir ses absorpsiyonu özelliği kazandırır. Ara duvar ve kat taban betonu olarak yaygın olarak kullanılmaktadır…

MALZEME TASSARUFU: Hafif Köpük Beton dan üretilmiş beton ve blokların hafif liği nedeniyle binaların statik yükleri azalmakta; Böylece kullanılan beton ve demir miktarlarında dikkate değer azalma yapılabilmekte, böylece hem bina yapımında hem de işçilik maliyetlerinde tasarruf sağlanmaktadır. Hafif Köpük Beton çimento, kum, su ve özel köpük kullanılarak üretildiği için akıcı bir betondur. Kalıplara uygulanmada vibratörlere ihtiyaç duyulmaz…

HIZLI ve KOLAY Uygulama: Hafif Köpük Beton akıcı dır, kolaylıkla döküm yapılır. Hafif'tir, taşınması kolay, nakliyesi kolay, işçiliği kolay, blok ebatları büyük. Bu nedenle kısa zaman ve az işçilikle geniş yüzeylerin kaplanması mümkün olur…
«Hafif Beton» veya «Köpük Beton» olarak adlandırılır. Muhteviyatındaki boşluk miktarına bağlı olarak, yoğunluğu değişkenlik gösterir. Düşük yoğunluklu köpük beton, yüksek yalıtım ve düşük mukavemet değerleri verirken, Yüksek yoğunluklu köpük beton, daha düşük yalıtım ve yüksek mukavemet değerleri verir.
Köpük betonun özellikleri; boşluk oluşum şekline, dağılımına ve düzenliliğine bağlıdır. Isı iletim katsayısı (l), esas olarak yoğunluğa bağlıdır. Bağlayıcının tipi, sertleşme koşulları ve diğer faktörler (l) üzerinde ihmal edilebilir bir etkiye sahiptir.
Yoğunluğu 300-1600 kg/m3 arasında değişir.
En önemli özelliği, ısı ve ses izolasyonu sağlayan hava boşluklu yapının kapalı hücreli olması nedeniyle aynı zamanda su izolasyonu da sağlamasıdır. Su emme değerleri son derece düşüktür.
Köpük beton yangın dayanımı son derece yüksek bir üründür.
Köpük betonun ömrü, normal betonla aynıdır.

KOLAY İŞLEM: Kolay işlemin büyük önemi bulunmaktadır. Köpüklü beton bloklarda basit aletlerle çalışılır; testereyle kolayca kesilir, çiviyle veya burguyla kolayca delinir.

ENERJİ TASARRUFU: Köpük betonun iyi ısı yalıtım özelikleri kurulan binayı kış mevsiminde sıcak ve yaz aylarında ise serin korumaktadır. Bu da ısıtma ve havanın soğutulması için enerji giderlerini% 40 düşürür.

BİYOLOJİK DAYANIKLILIK: Köpük betonu çürüyüp yaşlanmıyor. Kullanılan hammaddenin ekolojik saf olması köpük betonlu ürünlerin insan ve hayvan sağlığını tamamiyle zararlı olmadığını garanti eder.

FARKLI YOGUNLUKLARA GORE KULLANIM YERLERI: Hafif beton; yoğunluğuna bağlı olarak; blok, prekast panel, mevcut karkasa yerinde dökme duvar, taşıyıcı karkas oluşturarak yerinde dökme duvar, şap, sıva, süs elemanları imalatlarında kullanılabilir.
300 kg/m3 -600 kg/m3 yoğunluklu: ISI ve SES yalıtımı (Tavan ve yer döşeme)
600-900 kg/m3 yoğunluklu: Blok ve panel üretimi
900-1200 kg/m3 yoğunluklu: Dış ve ara duvar, blok ve panel
1200-1600 kg/m3 yoğunluklu: Taşıyıcı özellikli duvar, blok ve panel

KÖPÜK BETON ÖNEMİ: Hafif Beton ailesinin en önemli bir grubudur.
Bünyesindeki petek şeklindeki ve kapalı hava boşluklarının sağladığı avantajlardan dolayı inşaat sektörünün her aşamasında büyük ölçeklerde kullanılmaktadır.
21. YY ‘ın, inşaat malzemesi olan köpük beton (FOAM BETON) Dünya'nın her yerinde,her kıtada yaklaşık 70 ülkede basarı ile uygulanmaktadır.
HAFİF ve ISI Yalıtımı özelliği nedeniyle DEPREM kuşağında bulunan ve hava kirliliğiyle mücadele edilen ülkemizde yaygın olarak tüm inşaatlarda kullanılması önemli faydalar sağlayacaktır.
ÇİMENTO-KUM-SU ve KÖPÜK’ ün, farklı oranlarda karıştırılarak; 300 kg/m3 -1600 kg/m3 yoğunluklarında KOLAY, PRATIK ve her inşaat mahallinde üretilebilmesi; HAFİF KÖPÜK BETON' un yaygın kullanımını sağlamıştır.

Ticiz.com'un rehber kategorisi: İstanbul'daki Köpük beton
Oluşturma tarihi: 09.02.2011 19:00
Düzenleme tarihi: 11.01.2015 14:16