İletişim Bilgileri

ARTRA İnşaat Peyzaj Plastik San. Tic. Ltd. Sti.

 • Yetkili Kişi: Mehmet Karakuş
 • Telefon numarası: +90 (212) 852-22-90
 • +90 (541) 852-22-90, Gsm
 • +90 (532) 351-06-94, english contact
 • Skype: artrainsaat
 • Adres: güzelyurt mah. 10. sok. No: 28/A dükk. 2, Esenyurt, İstanbul, 34524, Türkiye

Temsilciliklerimiz

Sitedeki güncellemeler
Isı Yalıtımlı Köpük Sıva

Isı Yalıtımlı Köpük Sıva

çimento esaslı ısı yalıtımlı köpüklü dış cephe sıvası
stokta var
Fiyat için bizi arayın
Satıcıya Ulaş
Ödeme ve Teslimat Şartları
İletişim Bilgileri
 • Yetkili Kişi: Mehmet Karakuş
 • Telefon numarası: +90 (212) 852-22-90
 • +90 (541) 852-22-90, Gsm
 • +90 (532) 351-06-94, english contact
 • Skype: artrainsaat
 • Adres: güzelyurt mah. 10. sok. No: 28/A dükk. 2, Esenyurt, İstanbul, 34524, Türkiye
Ürün ile ilgili detaylı bilgi

ISI YALITIMLI KÖPÜK SIVA

Isı ve Ses Yalıtımlı Sıva
Köpük sıva, köpük ajanı ve köpük jeneratörüyle elde edilen kararlı köpüğün çimento içerisine homojen şekilde yerleştirilmesi ile üretilen hafif bir ısı yalıtımlı sıva cinsidir. Üretim süreci içinde çimento hidratasyonu dışında hiçbir kimyasal reaksiyon gözlenmez. Bünyesinde çimento dışında malzeme bulunmadığı gibi köpüğün ana maddesi köpük ajanı tamamen doğal bir malzeme olup, insan sağlığına zararlı hiçbir yönü yoktur.

Avantajları
Çok uzun ömürlü bir yapı malzemesidir.
Çok iyi ısı ve ses yalıtımı sağlar. Ayrıca izolasyon gerektirmez.
Ürün olarak veya imalat süreci içinde doğaya zararlı hiçbir atık ortaya çıkarmaz.
İşlenebilirliği son derece yüksektir. Yüzeye yapışma özelliği vardır.
Mamul olarak ucuz olmasının yanı sıra, bina yüklerinde ciddi azalma sağladığı için, düşey yükler ve deprem yüklerindeki azalmalar nedeniyle de dolaylı maliyet azalmaları sağlar.
Yangın dayanımı son derece yüksektir. Özellikle yangın dayanımı gereken yapılarda kullanılması uygundur.
Donma-erime dayanımı son derece yüksektir.
Su emmesi son derece düşüktür.
Tamamen çimento esaslı bir malzeme olduğu için, çimento esaslı her türlü malzeme ile uyumu son derece yüksektir. (Duvar örme harcı, sıva harcı, şap, betonarme betonu v.s. )
Hafif Sıva ailesinin en önemli bir grubudur.
HAFİF ve ISI Yalıtımı özelliği nedeniyle DEPREM kuşağında bulunan ve hava kirliliğiyle mücadele edilen ülkemizde yaygın olarak tüm inşaatlarda kullanılması önemli faydalar sağlayacaktır.
Bünyesindeki petek şeklindeki ve kapalı hava boşluklarının sağladığı avantajlardan dolayı inşaat sektörünün her aşamasında büyük ölçeklerde kullanılmaktadır.

Yüzeyin Uygulamaya Hazırlanması
Uygulama yapılacak cepheye iskele kurulduktan sonra yukarıdan aşağıya doğru olmak üzere binanın iki kösesinden çırpı ipi çekilir. Bu çırpı iplerinin aralarına yatayda bir ip daha çekilerek yüzeydeki bozukluklar tespit edilir. Uygulama yapılacak yüzeyin ipinde mastarında olması için 0,5cm/3m’yi geçen
Kaçıklıklar, köpük sıva ile doldurulur veya kırılır. Yüzeye yapışmış kalın harç artıkları temizlenir. Yüzey eğer sıvalı ise sağlamlığı kontrol edilmesi, sağlam olmayan yüzeylerin kırılarak yeniden sıvanması, yüzeyde oluşmuş yosun, bakteri ve kirliliklerin temizlenmesi gereklidir. Mevcut yağmur iniş boruları, paratoner hatları, split klima dış üniteleri vb. cephedeki ekipman ve malzemeler sökülerek, uygulamanın yapılmasının ardından, sistemin üzerinden yapı elemanlarına monte edilmelidir.

1.Kat Köpük Sıva Uygulaması
Sıva uygulama çalışmalarına başlamadan önce bağlama malzemelerinin ve tüm kostrüksiyonların kontrolü yapılmalı ve işlemlerin tamamlandığından emin olunmalıdır.
Birinci kat sıvanın görevi, ısı ve ses yalıtımlı zemini sağlamaktır. Bu yüzden birinci katın uygulama sırasında yapı yüzeyi tamamen ısı yalıtımlı köpük sıva ile (min. 3 cm gibi) kaplanmış olmasına dikkat edilmelidir. Isı yalıtımlı köpük sıva elle veya mekanik olarak uygulanabilir. Birinci kat uygulama sıva makinası yardımı ile de yapılabilir. Mekanik olarak yapılan uygulamadan sonra, sıva mastar yardımı ile düzeltilir, Birinci kat ısı yalıtımlı köpük sıva uzun mala veya alüminyum mastar ile düzeltilir.
Sıva uygulaması aşağıdan yukarıya doğru yapılmalıdır. Birinci kat ısı yalıtımlı köpük sıva uygulanmasından sonra priz süresi içerisinde tüm yüzey nemli tutulmalıdır (priz süresi yaklaşık bir gündür). Aşırı sıcak (günesin cepheye vurduğu zamanlar) havalarda ve +5°C’nin altında uygulama yapılmamalıdır. İlk el sıva kalınlığı 15 mm–20 mm arasında değişir. 1 gün sonra ikinci kat ısı yalıtımlı köpük sıva uygulaması yapılır. Sıva kalınlığı 15 mm–20 mm arasında değişir.

2.Kat (Düzeltme Katı) Sıva Uygulaması
İkinci sıva katının görevi, duvar konstrüksiyonunun düzleştirilmesi ve seçilen renkli son kat malzemenin uygulaması için düz bir yüzey oluşturulmasıdır. ikinci sıva katının uygulamasından 1–2 saat önce birinci kat nemlendirilmelidir. ikinci kat elle veya sıva makineleri ile mekanik olarak uygulanabilir. Sıva yüzeye bastırılarak çelik mala ile uygulanır. ikinci kat sıva için malzeme tüketimi 10-15 kg/m2’dır. Uygulanan karışım mastarında uzun mala veya alüminyum mastar ile düzeltilir. Sıva harcının fazlalıkları toplanır ve tekrar kullanmak üzere kovasına konulur. Hava koşullarına bağlı olarak, sıva harcının kuruması için 1–3 saat beklenir, sıva kuruduktan sonra, isteğe göre yüzey zımpara ile düzgünleştirilebilir. Zımparalama işlemi ile son kat için gereken yüzey düzgünlüğü sağlanır.

Dilatasyon Profillerinin Yerleştirilmesi
Binalarda dilatasyon bölgelerine dikkat edilmesi, dış cephe ısı yalıtım sıvasının sağlıklı bir şekilde fonksiyonunu sürdürmesi açısından önemlidir. Yapıda açılması gereken dilatasyonun, dış cephe ısı yalıtım sıvasının üzerinde de devam etmesi gerekir. Bunun için özel dilatasyon profilleri kullanılmalıdır veya mastik dolgu çekilerek kapatılmalıdır.

Ticiz.com'un rehber kategorisi: İstanbul'daki Köpük beton
Oluşturma tarihi: 05.11.2010 18:38
Düzenleme tarihi: 11.01.2015 14:16